Svítidla pro byt i dům

V každém domě i bytě potřebujete dostatek svítidel, která vám poskytnou tolik potřebné světlo pro práci i zábavu. O výběru svítidel toho bylo napsáno již hodně, proto shrnu jen ty nejdůležitější body.

Zaměřte se na výkon svítidla

Světelný výkon, tedy množství světla, které daný světelný zdroj vyprodukuje, je velmi důležitý. Potřebné množství závisí především na velikosti interiéru. Ovšem neplatí, že do většího interiéru byste si pořizovali pouze jedno silné svítidlo, vždy platí, že je lepší použít několik svítidel a strategicky je rozmístit v pokoji.

Důležitý je typ světelného zdroje

Možná se vám to na první pohled zdá nepodstatné, ale typ světelného zdroje hraje rozhodující roli při výběru osvětlení. Jednotlivá řešení se liší výkonem, velikostí, barevnou teplotou a především také spotřebou energie. Obyčejné žárovky už dnes prakticky nekoupíte a není divu, jejich účinnost se s bídou vyšplhala na žalostných 20 % a životnost také žádný zázrak.

Dnes si můžete vybrat zářivky, úsporné žárovky, halogenové žárovky nebo stále více oblíbené LED světelné zdroje. Ty mohou tvořit žárovky, pásky a další uskupení, která lze s výhodou použít do designových svítidel. LED světelné zdroje jsou dnes velmi výkonné, elegantní a zachovávají filozofii výrazné úspory energie. Je přece velký rozdíl, jestli vám v obývacím pokoji svítí u stropu tři 100W žárovky nebo je nahradíte dohromady čtyřmi nebo klidně šesti pětiwattovými.

Nezapomínejte na design

Samozřejmě je třeba svítidlo vybírat tak, aby se vám svým stylem hodilo do interiéru. Do moderních pokojů skvěle zapadnou kovové lustry a stropní či nástěnná svítidla, nejčastěji se prodávají v kombinaci se skleněnými stínidly. Stínidla však mohou být také kovová nebo látková, taková si můžete nechat vyrobit i na zakázku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup