Vánoční úklid na poslední chvíli – jak ho zvládnout?

Štědrý den je za dveřmi, vánoční svátky pomalu vrcholí, cukroví máte napečené, kapr plave ve vaně a jediné, co vám chybí k dokonalosti ke vánoční úklid? Jestliže jste jako řada dalších lidí vlivem stresu, shonu a dalších povinností jednoduše nenašli ani chvilku na úklid vaší domácnosti, pak je právě teď ten nejvyšší čas. Zapomeňte ale na gruntování od půdy až do sklepa, na to den před Štědrým dnem skutečně není čas. V dnešním článku vám poradíme, jak vánoční úklid stihnout v co možná nejkratší době a i tak si vánoční svátky užít s pocitem, že je vaše domácnost dokonale uklizená a připravená na příchod Ježíška i se všemi dárky. Jste připraveni? Tak jdeme na to!

Vánoční úklid pečlivě, leč kvapně

Uvědomte si, že do nejkrásnějšího dne v roce zbývá jen pár hodin, a proto rozhodně nemáte čas na důkladnou údržbu komory, do které jste se nepodívali za celý rok. Začněte místností, kde se celý Štědrý den odehraje – tedy v obýváku. Právě tady má většina lidí vánoční stromeček a po večeři se zde sejdou, aby si mohli společně rozdat a rozbalit dárečky. Utřete prach, vyluxujte, ukliďte poházené časopisy, porovnejte přehozy na sedačce a křeslech. Pamatujte – dnes děláme jen povrchový úklid, na ten důkladný si budete muset udělat čas na jaře!

Připravte kuchyni na nejslavnostnější večeři

Štědrý den není jen o dávání a dostávání dárečků, které najdete pod stromečkem, ale rovněž i o slavnostní večeři, která rozbalování dárečků předchází. Proto ji již dnes připravte tak, aby vám zítra šla práce od ruky. Nemělo by vám zde překážet nic, co zde nemá co dělat – takže pryč se starými časopisy o vaření, nepoužívané spotřebiče ukliďte do skříní, připravte si nádobí na zítřejší den. Pak se jen budete moci věnovat jen a jen vaření, aby jídlo bylo co možná nejdokonalejší.