Polštáře na mnoho způsobů. Vyznáte se v jednotlivých druzích?

Pohodlné ležení je otázkou dobře zvolené postele, matrace a lůžkovin. Právě polštáře jsou velmi důležitým prvkem, který ovlivňuje to, jak dobře se vyspíme. A protože ne všichni máme stejné potřeby, existuje i více druhů polštářů lišících se tvrdostí, velikostí a podobně. Pokud potřebujete nový polštář, protože chcete zlepšit kvalitu svého spánku, je dobré zorientovat se v nabídce nejrůznějších typů a variant. A s tím vám pomůže tento článek uvádějící přehled druhů polštářů i s jejich vlastnostmi a výhodami.

Zdravotní polštáře pro spaní bez bolavých zad

Není nic horšího než spaní na nevyhovujícím polštáři, ze kterého pak bolí za krkem. Nepříjemný pocit po probuzení bývá většinou způsobem právě nevhodným vybavením postele. Zdravotní polštáře jsou vyráběny s ohledem na tvarování pro pohodlné a zdravé ležení. Jejich velkou předností je i možnost praní a sušení za vysokých teplot, takže je možné opravdu důkladně je vyčistit. Vysokou čistotu a bariéru proti množení nežádoucích mikroorganismu splňují i antibakteriální polštáře. Ty obsahují určité částice, jako jsou například ionty stříbra, jejichž účelem je zamezení šíření bakterií.

Měkké a pohodlné polštáře s peřím

Léty prověřený materiál, který se používá pro vycpání polštářů, je peří. Péřové polštáře jsou velmi příjemné na dotek. Zachovávají si svůj tvar a po naklepání se vrací do své načechrané podoby. Na výběr máte z různých variant tvrdosti podle toho, kolik peří obsahují. Pokud se rozhodnete právě pro tuto variantu, zvolte si výplň z jemného prachového peří.

Další druhy

Dalším druhem jsou například vlněné polštáře. Díky použité vlně mají výborné termoregulační vlastnosti a jsou vhodné i pro alergiky, kteří nemohou mít například polštáře vycpané peřím. Jsou proto ideální pro celoroční používání a pro spaní s tepelným komfortem za každé situace. Speciální kategorií kombinující nejnovější poznatky s novými i starými materiály jsou druhy zajišťující maximální kvalitu a široké množství praktických vlastností, které oceníte za každé situace.

Různé tvrdosti a velikosti polštářů

Výběr toho správného polštáře ale nemusí být tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. Kromě druhu a materiálu výplně i povrchové úpravy si musíte zejména rozmyslet, jestli vám více vyhovují menší druhy, nebo velké a nadýchané. Po správné volbě polštáře si nezkazte perfektní výběr použitím špatného povlečení. I zde je totiž nejlepší volit přírodní materiál v příjemné úpravě, který bude hebký a jemný na dotek. Když se vám kombinace obou výběrů povede, výrazně vylepšíte svou postel a zvýšíte kvalitu svého spánku. A to je něco, co každé ráno velmi oceníte díky většímu množství energie a síly do každého dne.