Správné zabezpečení chaty či chalupy: jak na to?

Zabezpečení chaty či chalupy není radno podcenit, ať už se jedná o objekt umístěný v klidné lokalitě obklopené přírodou nebo na rušném místě plném lidí. Ačkoli to nebude zadarmo, rozhodně se to vyplatí. Možností pro zabezpečení je celá řada a vy si tak můžete dle svých možností vybrat přesně takovou variantu, která vám bude nejvíce vyhovovat – nejčastější možností jsou mechanické a elektrické systémy. Zatímco někdo dá přednost levnějšímu mechanickému zabezpečení, jiný se rozhodne investovat do cenově dražšího elektrického a další vsadí na kombinaci obou zmíněných možností. Je třeba si uvědomit, že kriminální živly jsou čím dá chytřejší a čím dál vynalézavější – proto zabezpečení vaší chaty nebo chalupy nepodceňujte a zaměřte na něj svou pozornost co nejdříve!

Bezpečnostní dveře – investice, která se vyplatí

Ačkoli je pravda, že si většina zlodějů ke vstupu do objektu s největší pravděpodobností hlavní dveře nevybere, pokud se jim právě tato možnost bude jevit jako snadný cíl, pak je vysoká šance, že se o to alespoň pokusí. Investice do bezpečnostních dveří je proto určitě dobrou volbou, i když vás to samozřejmě bude něco stát – a nemusí Dveře samotné se rozdělují na bezpečnostní třídy, přičemž ty certifikované a odolné mají až 4. třídu.

Zabezpečení dveří levnější cestou

Ne každý si může dovolit investovat kupu peněz do nákupu bezpečnostních dveří. Jestliže ani vy nedisponujete financemi navíc, spolehněte se na levnější cestu v podobě závor, oplechování dveří nebo další přidaný zámek. Ačkoli se nejedná o maximálně účinné řešení, pro váš pocit klidu a bezpečí to rozhodně postačí.

Elektrické zabezpečovací systémy, aneb pohodlí a jistota

Velmi účinnou variantou jsou elektrická zabezpečení v podobě speciálních systémů – nejčastěji kamer. Díky nim můžete okolí vašeho subjektu sledovat z pohodlí vašeho domova a mít tak přehled o všem, co se za dveřmi vaší chaty nebo chalupy děje. Kamerové systémy mají zařízené, které umožňuje nahrávat záznam, což je dobré nejen pro pojišťovnu v případě, kdy budete potřebovat dokázat vloupání, ale zároveň si i vy budete moci zpětně zkontrolovat, co se v okolí vašeho objektu dělo v době vaší nepřítomnosti.

Přečtěte si více o zabezpečení nemovitostí – 3 tipy jak zabezpečit dům či byt