S manipulační technikou bude práce ve skladu rychlá, svižná a efektivní

Vzpomínáte si na doby, kdy se práce ve skladu vlekla a byla opravdu velice náročná? Musely se neustále přenášet těžké krabice, palety, balíky nebo jiné výrobky, zboží či materiál a mnozí zaměstnanci si tímto způsobem málem uhnali kýlu. Naštěstí se do světa přiřítila manipulační technika, která všem skladníkům ulehčila práci. Samozřejmě stále je práce ve skladu fyzicky náročná, ale s paletovými vozíky je práce o něco snazší, jednodušší a lehčí.

Manipulační technika je však velká skupina nástrojů, vynálezů, strojů a vymožeností a je na každém zaměstnavateli, pro jakou se rozhodne, do jaké se rozhodne investovat. Výběr manipulační techniky by se měl vždy odvíjet od typu skladu, od jeho velikosti či dle toho, jaké výrobky či zboží odebíráte či poskytujete.

Pokud máte klasické sklady s paletami a krabicemi či případně balíky, poradíme vám několik typů manipulační techniky, kterou využijete a do níž se tedy vyplatí investovat.

1) Nízkozdvižné vozíky

První manipulační technikou, do které se vyplatí investovat, pokud máte ve skladech palety, jsou nízkozdvižné paletové vozíky, které jsou snadné na manipulaci a ovládání. Díky nízkozdvižným vozíkům se s těžkými plně naloženými paletami bude mnohem lépe manipulovat, mnohem lépe se budou přemísťovat či odvážet. V současné době plné elektrických vynálezů nesmíme zapomenout na nízkozdvižné elektrické vozíky, kterou jsou jakousi inovací na běžné nízkozdvižné paletové vozíky.

2) Vysokozdvižné vozíky

Do větších skladů se hodí spíše vysokozdvižné vozíky, které jsou v současné době poměrně žádané. Dosáhnou i do míst, kam běžný nízkozdvižný či jiný vozík nedosáhne, dokonce dosáhne i do míst, kam nedosáhne ani nadprůměrně vysoký člověk. I vysokozdvižné paletové vozíky jsou velice dobře ovladatelné, stejně jako jsou snadno ovladatelné i elektrické vysokozdvižné vozíky, které jsou jakou inovací pro klasické vysokozdvižné vozíky.