Proč je důležité mít pojištění domácnosti?

Okolo nás je neustále celá řada hrozeb, které mohou poničit naši domácnost. Je to například neopatrný soused, který zapomene vypnout vodu, přírodní živly a samozřejmě také zloději nebo vandalové. Proti všem se můžete i vy bránit jedinou cestou. Uděláte nejlépe, pokud si budete platit pojištění domácnosti. Není drahé a současně je jistotou, že v případě škod dostanete odpovídající finanční kompenzaci.

Jak pojištění domácnosti funguje?

V první řadě je třeba si ho neplést s pojištěním nemovitosti. To se totiž vztahuje na nemovitost jako takovou. Více se o něm dozvíte například tady. Pojištění domácnosti se významně odlišuje rozsahem pojistného krytí. Vztahuje se totiž na movité věci, které se nachází u vás doma. Jsou to spotřebiče, nábytek, cennosti, peníze a třeba také domácí mazlíčci. Pojištění domácností funguje tak, že vám v případě poničení, zničení či odcizení věcí vyplatí pojišťovna odpovídající finanční náhradu. Na co vše se pojistka vztahuje? Vše popisují tyto VPP pro pojištění domácnosti.

domeckov.cz_online_ergo_cz_01

Kolik se za pojistku platí?

Cena pojištění se určuje na základě velikosti domácnosti. U některých pojišťoven se používá stále ještě odhad, ale to je zdlouhavé. Platí se několik tisíc korun ročně, záleží také na tom, jak vysoké si nastavíte pojistné limity. Je lepší, když budete jednou za cca 5 let pojistku aktualizovat. Vyplatí se to hlavně v případě, když kupujete nové vybavení.

domeckov.cz_online_ergo_cz_02

Nižší jsou ceny online

V dnešní době se vyplatí sjednat pojištění domácnosti online. Je to rychlejší a současně je šance na zisk slevy nebo atraktivního bonusu. Například u Ergo pojišťovny získá každý klient pojištění odpovědnosti do 3 000 000 Kč zcela zdarma, druhým bonusem zdarma je pojištění vedlejší stavby a garáže do 50 m2 plochy. Novinkou u Ergo je, že lze sjednat i pojištění movitých věcí v rekreačním objektu.

Přečtěte si jak vybrat správné pojištění.