Od návrhu až po realizaci. Nechte si poradit s výběrem osvětlení

Výběr správného světla není pro všechny tak snadnou záležitostí, jak by se na první pohled mohlo zdát. Kromě výběru stropního osvětlení se správnými parametry je také důležitá otázka estetické funkce, tedy toho, jak bude světlo na stropě vypadat. V neposlední řadě je zapotřebí vyřešit i rozmístění jednotlivých světel v místnosti.

Jak na správné rozvržení světel?

Na strop nebo na zeď? Jakou barvu světla? Jaké parametry mají světla a žárovky v nich mít? Bude moje osvětlení energeticky úsporné? Všechny tyto otázky si zajisté pokládáte, potýkáte-li se s nákupem nového osvětlení. Pokud na ně neznáte exaktní odpovědi, nechte si návrh osvětlení vypracovat od odborníků. Ti vám pomohou nejen s tím, aby světlo efektivně dosahovalo do každého koutu místnosti, ale také aby vás náklady na spotřebu elektrické energie po zakoupení nového osvětlení nezruinovaly.

Hlavně to správně zapojit

Samotná realizace osvětlení se může zdát oproti prvotnímu návrhu jako banální disciplína. Do hry zde však vstupuje také otázka estetiky. Už vám nejde jenom o to, aby osvětlení vykazovalo dobré energetické a výkonnostní údaje, chcete přeci také, aby nějak vypadalo. Pokud zrovna neplánujete nákup světel do nějaké zapadlé výrobní haly, kde na vzhledu až tak nezáleží, je to důležitá součást nákupního rozhodování a vy byste jí měli věnovat dostatečnou pozornost.

Jaká světla si můžete zakoupit?

Veškeré zmiňované návrhy platí doslova pro celý dům. Můžete si nechat navrhnout buď kompletní řešení, nebo světlo pouze do jednotlivých místností. Například tedy koupelnové osvětlení či osvětlení kuchyňské linky. Taková LED lišta vám prosvítí kuchyni zajímavými barvami a vytvoří v ní jedinečnou atmosféru. Trávíte-li rádi teplé letní večery venku, bude se vám hodit i venkovní osvětlení.