Oblíbené světelné vánoční řetězy v provedení LED

Jedinečné světelné vánoční řetězy v provedení LED jsou nejoblíbenější, protože jsou charakterizovány nízkou spotřebou energie a vysokou požární odolností. Na rozdíl od klasického světelného řetězu s žárovkami se téměř nezahřívají. Konvenční žárovkové světlo vydá pouze 10% elektrické energie a zbytek protopí, LED lampy netopí a dají více světla, díky tomu jsou mnohonásobně úspornější než klasické žárovky. Mohou vyzdobit všechny stromy, dveře nebo okenní otvory v bytě a dokonce i strop – neexistují žádné “vypálené” stopy. Stejně jako domácí LED žárovky, LED girlandy se vyznačují minimální spotřebou elektrické energie a mají dlouhou životnost až 50 000 hodin.

Venkovní LED světelné řetězy

Venkovní úžasné LED světelné řetězy jsou bezpečné, pokud výše krytí je alespoň IP44. Co tato zkratka znamená? První číslo udává třídu ochrany krytem proti prachu a pevným objektem, zatímco druhé číslo specifikuje odolnost osvětlení proti vodě. Pro venkovní vánoční osvětlení se doporučuje minimálně IP44 , v případě přímého dopadu vody IP65 a pod vodou IP68.  Než si LED světelné řetězy pro venkovní použití objednáte, promyslete si, co bude nutné pořídit, aby vánoční osvětlení fungovalo. Pochopitelně při věšení vánoční dekorace do vyšší výšky, budete potřebovat žebřík. Promyslete si, odkud natáhnete prodlužovací kabel, pokud nemáte zásuvku přímo na balkoně.  Vyzkoušejte, zda všechny světýlka fungují ještě před zavěšením.

LED světelné řetězy do každé domácnosti

U LED se nestává jako u starších typů, že pokud nesvítí nějaká žárovka, tak přestane fungovat celý světelný řetěz. V tom případě je nutné, zkontrolovat, zda svítí celý řetěz a všechny žárovky jsou funkční ještě před zavěšením. Pokud používáte LED světelné řetězy, které mají zabudované LED čipy, stačí, když jeho funkčnost otestujete zapojením do zásuvky.

Vánoční výzdoba bytu – inspirace!