Objevte blahodárné účinky konopí

Použití konopí pro lékařské účely není ničím novým. Konopí má příznivé účinky na naše zdraví i vzhled. Věděli jste ale, že si produkty z konopí můžete snadno vyrobit i doma? V dnešním článku vám prozradíme, jak můžete konopí v domácnosti využít.

Vyzkoušejte šampon z konopí

Trápí vás vypadávání vlasů nebo tvorba lupů? Jedním z řešení může být právě konopný šampon. Tento vynikající kosmetický produkt má skvělé účinky na vlasy i vlasovou pokožku a po jeho použití budou vaše vlasy krásně lesklé, pevné a k tomu hlavně zdravé. Šampon z konopí vlasy umyje šetrně, bez podráždění a nadměrného vysušení a navíc je vyživuje a regeneruje.

Objevte kouzlo léčivé konopné masti

Při pěstování konopí pro léčebné účely je mast jedním z nejlepších produktů, které si doma můžete vyrobit. Konopné masti se pyšní mnoha příznivými účinky na kůži i svaly, navíc pomáhají při regeneraci zranění a zbaví vás bolesti kloubů a zad.

Uvařte si čaj z konopí

Konopí na sebe nemusíte pouze mazat v podobě masti anebo používat na vlasy. Zkuste ho i vypít, takový konopný čaj chutná skvěle a navíc má blahodárné účinky na vaše zdraví. Pravidelné pití konopného čaje pomáhá proti nespavosti a stresu, ale usnadňuje také život s těžkou chorobou, jako je roztroušená skleróza. Existují dva druhy konopného čaje, které se liší způsobem přípravy, ale i svými účinky. Pokud si zalijete konopné listy horkou vodou, získáte tak slabší variantu čaje, u které se nemusíte obávat žádných psychoaktivních účinků. Čaj ze sušených listů má příjemné uvolňující a relaxační účinky a doporučuje se pít zejména před spaním.

Konopí působí jako skvělý lék na řadu běžných onemocnění. Vyzkoušejte ho jako léčebnou mast, příjemný šampon anebo blahodárný čaj.