Největší dumper na světě bude ekologicky šetrný

Chránit podnebí a životní prostředí je v dnešní době priorita. Myslí na to i výrobci tohoto důlního dumperu, který bude spoléhat na elektrický pohon.

Z dolů je často potřeba přepravovat velké množství materiálu. Řada společností tedy sází na větší vozový park. To ale může být velice nákladné. Na trh ale brzy přijde největší dumper na světě, který tento problém vyřeší.

Největší dumper na světě

Největší důlní dumper bude spoléhat na elektrický pohon a palivové články. Tato technologie zajistí výrazné snížení emisí a skleníkových plynů, které především starší nákladní vozy produkují. Půjde tedy o jeden z nejlepších nákladních vozů, který bude vhodný především pro ekologicky udržitelnou těžbu.

Jeho přednosti ale tkví nejen v jeho ekologické šetrnosti. Jak jsme řekli v samotném začátku článku, jedná se o největší dumper na světě. To znamená, že bude nabízet dostatek skladovacího prostoru i pro velké doly a těžařské společnosti. Nabídne také vysoký výkon motoru, který bude celé zařízení pohánět.

Dumper bude drahý

Tento revoluční stroj bude kombinovat elektrický pohon s vodíkovými palivovými články. Jedná se o kvalitní nahrazení klasického vznětového motoru bez ztráty jeho výhod. Systém pak bude řízen distribuční jednotkou s vysokým napětím mnohdy přesahujícím 1000 kWh energie. Při jízdě z kopce navíc stroj dokáže ušetřit energii.

Největší dumper zatím není na trhu dostupný. Jakmile se ale dostane do prodeje, zřejmě bude stát spoustu peněz. Půjde tedy o řešení především pro velké těžařské společnosti. Zbytek firem pak bude muset spoléhat na levnější řešení. Půjčovna nakladačů je v tomto případě ideální. Dumper půjčovna Praha (Isermat) má k dispozici velké množství nákladních vozů. Kromě toho nabízí i další stavební stroje a nářadí, které je k budování stavební firmy potřebné. Půjčovna stavebních strojů Praha vám tak ušetří spoustu peněz, které budete moct investovat například do rozvoje vaší společnosti.