Máte slepice nebo králíky? Poradíme, kde pro ně koupit krmení

Chov králíků a slepic byl dříve běžnou záležitostí. Řada lidí se dnes vrací z měst do vesnic, kde znovu objevují krásy vlastního hospodářství. Péče o zvířata však obnáší i starosti například se sháněním krmení. Naštěstí je v dnešní době k dispozici více možností, jak a kde nakoupit speciální krmné směsi, které zvířatům dodají všechny potřebné živiny pro optimální zdraví a růst. V článku najdete tip na firmu specializující se na výrobu krmiv pro slepice a králíky.

Vyvážený poměr živin

Dříve nebyly vyladěné směsi krmiva pro zvířata téměř k sehnání. A tak se předávaly rady a tipy, čím krmit, aby nosnice snášely hodně vajec a kuřata rychle přibývala na váze. Dnes je to mnohem jednodušší, protože existují specializované firmy nabízející ucelené řady krmení dokonale splňující nároky zvířat. Krmivo pro drůbež ani není cenově nákladné a v případě, že máte více slepic, vyplatí se pořízení většího 25 kilogramového pytle.

Dodržujte denní krmnou dávku

Předpokladem k úspěchu při chovu není pouze prémiové krmivo pro nosnice, ale i správná denní dávka. Pro optimální výsledky se snažte dodržovat doporučení výrobce krmiva. Na výběr máte z granulí a sypkých nebo drcených směsí. Vyzkoušet můžete i různé kombinace a sami uvidíte, co bude vašim zvířatům chutnat nejvíce.

Čím krmit králíky?

Králíci mají poměrně citlivý trávicí trakt a pro optimální kondici a zdraví potřebují krmivo bohaté na vlákninu, ale i další minerály a vitamíny. Konkrétní krmivo pro králíky vyberte podle účelu chovu a podle jejich stáří. Jednotlivé směsi jsou navrženy buď pro udržování výstavní kondice, nebo rychlé přibírání u králíků určených na maso. Jistě si jako chovatel vyberete z nabídky firmy Energys zabývající se právě výrobou kvalitních krmiv pro splnění specifických požadavků zvířat i chovatelů.