Kvalitní povlakování skvěle ochrání váš kovový výrobek

Použití technického povlakování na váš výrobek je jednoduchá a velmi účinná metoda, jak ochránit kov i jiné materiály. Jedná se zejména o fluorplastové povlaky, proslulé pod obchodní značkou TEFLON® a jiné. Tyto metody chrání kov před poškození a prodlužují jeho životnost.

 Známé teflonování

Teflonování využijeme tam, kde potřebujeme, aby byl výrobek i při vysokých teplotách stále také zdravotně nezávadný. Jeho vlastnosti jsou tedy hojně využíváno v potravinářském průmyslu například na kuchyňské nádobí. Také má uplatnění v chemickém průmyslu, kde se využívá PFA povlak.  Firmy zabývající se teflonováním nabízejí svým zákazníkům povlaky v kapalné i práškové formě. Tato povrchová úprava vyniká svou nepřilnavostí.

Další povrchové úpravy

Povrchová úprava Xylanem se vyznačuje nízkými třecími vlastnostmi. Díky tomu výrobky ošetřené Xylanem bývají používány jako suchá maziva. Tato úprava se hodí hlavně na ventily, různé šrouby nebo spojovací prvky. Rilsan je další metoda úpravy povrchu. Takto ošetřené povrchy nepodléhají korozi a jsou odolné vůči oděru. Rilsan se dobře zpracovává a dá se do něj přidat:

  • barvivo
    • skleněná nebo uhlíková vlákna
    • stabilizátory a další příměsi

Nezapomeňme na Halar a Polyetherketon

Povrchová úprava Polyetherketonem je vhodná tam, kde vystavujeme výrobky vysokým teplotám. Zkráceně PEEK výrazně přispívá k odolnosti výrobků proti poškrábání a abrazi. Zato povrchová úprava Halarem zajistí, že výrobek bude mít dlouhou životnost i v extrémně nízkých teplotách. Je to mechanicky velmi odolný plast. Jeho použití se často uplatňuje v povlakování magnetických i nemagnetických kovů.

Povlakování fluorplastovými povlaky má široké uplatnění napříč průmyslem. Jeho využiti najdeme například v automobilovém nebo těžebním průmyslu, ale také v mnoha dalších. Pokud si nejste jistí, která povrchová úprava je vhodná pro váš výrobek, obraťte se na specializovanou firmu, rádi vám poradí.