Víte, jaký by měl být dílenský nábytek?

Vybavujete si vaši dílnu a přemýšlíte o tom, že byste pořídili nový nábytek? Na starší skříně sloužící dlouhá léta v interiéru rozhodně zapomeňte. Nedokážou totiž splnit všechny požadavky nejen na bezpečnost. Optimální jsou skříně úplně nové. Co by všechno měly splňovat a podle čeho je vybírat? Nepřestávejte číst, v následujících řádcích vám to prozradíme.

Bezpečnost především

V první řadě je zapotřebí zaměřit se na bezpečné fungování dílenského nábytku. Určitě si nemůžete dovolit žádná zranění a jiné nepříjemnosti, jež se mohou na pracovišti běžně stát. Podívejte se na certifikace, jež byly skříním a stolům uděleny. Nezapomeňte zkontrolovat hrany nábytku a výsuvy, jež by měly být opatřeny pojistkami proti samovolnému otevření. Minimálně u dílenských vozíků jde o nezbytnost. Ideální jsou zejména plechové a dílenské skříně.

Maximální výdrž

O tu se postará vysoce jakostní a pevný materiál, z něhož je dílenský nábytek vyroben. Tradičně se jedná o kov. Právě on se vyznačuje vysokou nosností, což se ocení hlavně ve strojírenském průmyslu. Samozřejmostí musí být u skříní i ochrana před případným vzplanutím.

Precizní členění a přehlednost

Když pracovník do skříně sáhne, musí z ní v co nejkratší době vytáhnout potřebné nářadí nebo díly. Členění dílenských skříní je řešeno mnoha různými způsoby, přičemž jakousi klasiku představují výsuvné variace. Není potíž vybrat si také modely s prosklenými dvířky. Ihned u nich při prvním pohledu víte, co se v interiéru skříní nachází a jak jsou jednotlivé věci členěny.

Elegantní vzhled

Dílenské skříně sice nepatří mezi komponenty, které by se v mnohých firmách nějak obdivovaly, nicméně jejich vzhled je důležitý. Optimálně si vyberte především barevně sladěné skříně v jedné či dvou barvách. V kombinaci s různými doplňky budou vypadat perfektně. Podívat se na mnohé modely můžete na https://www.nabytek-polak.cz/63-dilenske-plechove-a-kovove-skrine/.