Kvalitní koberec vás nikdy nezklame

I přesto, že existuje celá řada zajímavých a také relativně levných podlahových krytin, většina našinců dává přednost klasickým kobercům. Není se ani čemu divit. Moderní podlahy mají totiž mimo celé řady výhod i pár negativ.

Plovoucí podlaha nehřeje

Po revoluci v roce 1989 se s různými plovoucími podlahami doslova roztrhl pytel. Ve své době se jednalo o obrovský hit, a také dnes je tento typ podloží velmi populární. Jde o poměrně levné, a přitom efektivní řešení. Koberce to měly jednu dobu v našich domácnostech docela dost nahnuté, nicméně pořád se prodávají jako na běžícím páse. Proč tomu tak je?

Plovoucí podlaha, a je jedno, jestli je dřevěná nebo vyrobená z umělých materiálů, vypadá sice dobře a snadno se čistí, nicméně docela studí, což je hlavně v zimních měsících celkem problém. Zvláště lidé, kteří rádi chodí po bytě bos, s tím mají potíže.

Chozením po koberci člověk od spod jen tak neprochladne. Navíc jsou tepichy měkké. To je také další velké plus. Rovněž dobře vypadají. Samozřejmě, že hlavně kancelářské verze nejsou nic extra, ale něco takového si domů nikdo nepořizuje. Do domácnosti je dobré si koupit opravdu kvalitní tepich.

Perské koberce jsou nejlepší

Valná část tepichů, které se dnes dají standardně koupit, vyrábí stroje. Díky tomu jsou cenově dostupnější než ruční práce. Ovšem takové podloží zase vydrží o dost méně, což si mnoho lidí uvědomuje.

Na kvalitní, ručně vyrobený orientální koberec prostě není. Jedná se o skutečný skvost, což je vidět nejen na první pohled. Perský tepich je možné zatěžovat co hrdlo ráčí. Ani tak se jeho vlastnosti nezhorší.

Problémem může být cena, která je opravdu vysoká. Jedná se o zboží, které se běžně prodává za vyšší desítky tisíc. Naštěstí je možné koupit orientální koberec ve slevě. Stačí jen sledovat situaci v obchodech jako je kupříkladu e-shop Buchara https://e-shop.buchara.cz/perske_koberce.