Pozor na nejčastější chyby při zařizování kuchyně

Kuchyňská studia se předhánějí v tom, kdo vám nabídne celkový koncept prostoru. Často se ale setkáváme se základními chybami. Na co si dát pozor, než se pustíte do zařizování kuchyně snů?

Pozor na fádnost

Kuchyně může být dokonale stylová, ale přitom není potřeba, aby byla fádní. Nejčastěji se tento nešvar projevuje v sestavení jídelních jednotek. Asi také nechcete, aby to u vás vypadalo jako ve skanzenu. Proto se dejte nápaditou formou a vytvořte si vlastní koncepci jídelního koutu, u kterého se budete každý den scházet. Skvělý tip jsou stolové nohy neboli stolové podnoží. Člověk by neřekl, jak totálně dokáží změnit celou koncepci nábytku.

Osvětlení není nikdy dost

Dalším problémem často bývá naprosto poddimenzovaná světelnost prostoru. Když pobýváme v prostředí, které je málo osvětlené, ztrácíme nápaditost a energii. Není nic horšího, než se během pobytu v kuchyni cítit unyle a unaveně. Proto si zvolte dostatek světelných řešení. Například pomocí LED pásků, které budou osvětlovat pracovní plochu. Příjemné je také bodové osvětlení nad kuchyňskou linkou, které ještě celkovou světelnost zvýší.

Myslete na spotřebiče

K čemu vám bude kuchyňská linka, kterou celou pokryjete spotřebiči? Před tím, než si rozmístíte jednotlivé prvky na kuchyňské lince, si rozmyslete, kolik budete potřebovat spotřebičů. Tomu přizpůsobte i velikost pracovní plochy. Budete mít kávovar, pomalý hrnec, odšťavňovač? Rozhodne si nebudete přát tyto spotřebiče přesunovat po každém použití. Proto dbejte na to, aby byla velikost pracovní plochy dostatečná.

Nezapomeňte, že kuchyň vám bude sloužit po dlouhá léta. Rozhodně nechcete, aby byla nudná a nijaká, aby v ní byla tma a málo pracovního prostoru. Proto se těmto nejčastějším chybám vyhněte obloukem. V místnosti, kde je světlo, originální design i příjemný prostor pro všechny spotřebiče, se to bude vařit jedna báseň!