Je výhodnější koupě nebo pronájem nákladní techniky?

Existují profese a odvětví, kde se bez nákladní techniky neobejdete. Občas je však potřeba i v rámci jednorázových záležitostí například pro převoz většího množství předmětů a podobně. Objevit se může otázka, jestli je výhodnější koupě či pouhý pronájem nákladní techniky. V článku najdete kromě tohoto porovnání také radu, jak koupit nákladní vozy, návěsy, tahače a další za výrazně nižší ceny.

Kdy se více vyplatí koupě

Shrnutí, kdy se více vyplatí pořízení vlastní nákladní techniky, je velmi jednouché. V ideálním případě jde o vhodnou investici, když víte, že vůz pravidelně využijete. Takovou příležitostí může být rozvoz zboží, dovážení materiálů a podobně. S dobře zvoleným tahačem, dodávkou či speciálním vozem můžete elegantně vyřešit všechny potřebné činnosti.

Ušetřete pořízením ojeté nákladní techniky

Ovšem pořízení zbrusu nové nákladní techniky je velmi drahou investicí. Naštěstí existuje společnost, která se zaměřuje na prodej přívěsů a návěsů. Jde o používanou techniku, ale každý kus je vždy prověřen. V nabídce jsou vozy známých značek za zlomek ceny nového vozidla. Najeté kilometry i technický stav jsou garantovány.

Pro krátkodobé účely je vhodnější pronájem

Naopak v situacích, kdy nákladní techniku využijete víceméně jednorázově, se více vyplatí pronájem. Konkrétně pronájem dopravní techniky řeší akutní potřebu, kdy využijete vozidlo, ale zároveň nemáte starosti se servisem a nemusíte investovat také množství finančních prostředků. Díky rychlému vyřízení pronájmu můžete již za půl hodiny odjet s daným strojem. Na všechnu techniku z nabídky je navíc záruka výborného technického stavu. Pronajmout si můžete vozidla z různých kategorií, jako jsou tahače, nákladní vozy různých typů, sklápěče i stavební stroje a speciály.