Jak správně vybrat klimatizaci do bytu?

Podle dostupných statistik pozorujeme postupný nárůst průměrných letních teplot. To znamená, že každý rok se musíme potýkat se stále intenzivnějšími vedry. Ta dávají našemu organismu pěkně zabrat. Přesně proto se vám bude hodit efektivní klimatizace. Jaký typ je nejvhodnější do bytu?

Výběr není tak snadný

Přemýšlíte nad tím, jak vybrat klimatizaci? V takovém případě se nejdříve musíte rozhodnout, jestli chcete klimatizovat pouze jednu místnost (například obývací pokoj), nebo více místností (třeba obývací pokoj, ložnici a dětský pokoj). V případě klimatizování jedné místnosti musíte zvolit systém split. Pro více místností je správnou volbou systém multisplit.

Počítejte s tím, že instalace klimatizace do bytu vyžaduje nepatrné stavební práce. Nejedná se však o nic hrozného. Celý proces trvá maximálně 1–2 dny. To platí pro klimatizaci do bytuklimatizaci do domu, kanceláře i firmy.

Výbornou volbou je především klimatizace s topením. Toto řešení vám pomůže ve všech ročních obdobích. V mnoha případech je dokonce vytápění klimatizací cenově výhodnější než používaní konvenčních metod vytápění.

Věřte jen kvalitním dodavatelům

Mezi nejkvalitnější zařízení patří klimatizace LG, Toshiba, Daikin a samozřejmě i Samsung. Tyto typy nabízí nejdelší průměrnou životnost, nejúspornější provoz i nejvíce technologických vychytávek (například dálkové ovládání přes mobil, samočisticí konstrukci a další funkce).

TIP: Tepelná čerpadla vzduch-vzduch poslouží jako efektivní zdroj tepla i chladu

V našich končinách patří mezi oblíbené pomocníky známá společnost Klima Barabáš. Tito odborníci vám zodpoví jakékoliv otázky, prohlédnou vaše prostory, navrhnou ideální systém, nainstalují jej a poskytnou i dlouhodobý servis.

Nejdříve se však podívejte na internetové stránky pod výše vloženými odkazy a načerpejte inspiraci. Ihned budete vědět, jaké řešení je pro vás vhodné.