Jak si doma vyrobit závěsný truhlík na květiny?

Chcete, aby váš exteriér vynikal? Tak zapomeňte na kupované truhlíky a vyrobte si vlastní. V tomto článku vám přinášíme jednoduchý návod.

V obchodě ne vždycky pořídíte to, co chcete. Buďto daný předmět zrovna nemají, nebo vám nevyhovuje. Pokud se vám to stalo a chcete si vyrobit vlastní závěsné háky na truhlíky a truhlíky, pak jste na správném místě. V tomto návodu vám totiž popíšeme, jak si jeden takový robit.

Postup výroby

  1. Připravte si vrtačku a silnější provaz (nejlépe přírodní). Na povrchovou úpravu bude potřeba barva nebo mořidlo pro exteriér. Nezapomeňte ani na štětec.
  2. Nařezejte si malé laťky o délce 26 cm a průřezu 2×2 cm. Pomocí úhelníku si 3 cm od kraje označte místo, kde budete vrtat.
  3. V laťkách vyvrtejte otvor pro průchod provázku. Čtyři latičky odložte bokem a neprovrtávejte je. Ty totiž vytvoří dno truhlíku.
  4. Máte hotovo? Tak si vezměte smirkový papír a jemně obruste jejich povrch. Hrany latiček strhněte na pásové brusce. Ale jen zlehka, aby obroušení nebudilo přílišnou pozornost.
  5. Když už máte veškeré povrchové úpravy hotové, je čas je natřít. Vezměte si barvu, lak nebo mořidlo a natírejte ve více vrstvách. Truhlík vám vydrží opravdu dlouho jen v případě, že ho dostatečně kvalitně promoříte.
  6. Čtyři neprovrtané latičky sešroubujte k sobě. Následně si připravte delší kousek provázku a od spodní strany roštu začněte s provlékáním. Konce provázku můžete zakapat voskem, aby se netřepily. Není to ale podmínkou.
  7. Na provázek navlékněte polovinu navrtaných latiček a poskládejte je střídavě přes sebe. Druhou půlku provlékněte ve druhém protilehlém rohu. Provázky srovnejte a vyvažte. Jakmile se vám to povede, udělejte na nich ze spodní strany roštu uzel. Abyste se pojistili před případným rozvázáním, můžete ještě koncové uzle zakápnout vteřinovým lepidlem.

A máte hotovo! Truhlík už zbývá jen zavěsit, naplnit hlínou a vhodnou rostlinou, která jej bude zdobit. Tímto způsobem si můžete vylepšit exteriér. Háky na zavěšení truhlíků vám pomohou zavěsit jej na vhodné místo, kde bude dělat radost vám i vašim návštěvníkům.