Fotopasti dokáží ochránit majetek

Zabezpečení a ochrana majetku je provořadým zájmem každého majitele nemovitosti. Nejčastěji jsou využívány k tomuto účelu kamerové systémy, které jsou však poměrně nákladné, vyžadují složitou instalaci a jejich využití je také komplikované, neboť vyžadují od majitele čas na sledování nebo prohlídku záznamu.

Tyto problémy nejsou u fotopasti na ochranu majetku. Navíc má každý zájemce možnost využít služeb společnosti Bunaty, která nabízí poradenství i samotný prodej. Na trhu je dnes velké množství různých značek a pro laika není jednoduché se ve výběru správně orientovat.

Jaké požadavky klást na fotopast

U řady výrobků se hlavně na internetu setkáte s údajem, že nabízená fotopast má dosah až 20 či dokonce 25 m. Podstatné je slovíčko „až“, neboť ve skutečnosti to nemusí být vždy reálné. Fotopasti bez rozdílu značky, ceny a dalších parametrů zaznamenávají pohyb člověka zhruba na 10-12 metrů. Pokud je vzdálenost pohybující se osoby od fotopasti delší, nebude fotografie příliš čitelná. Ideální vzdálenost je asi pět metrů. Další nezbytnou vlastností je nehlučnost a neviditelnost při spuštění přístroje.

Jak fotopast vybírat

V první řadě musíte vědět, k jakému účelu budete fotopast potřebovat, jelikož právě účel použití je základní vlastnost. Fotopasti se dělí na přístroje na ochranu majetku a na fotopasti pro myslivce. Každý tento typ má své specifické parametry. V prodejně BUNATY neleznete veškeré informace, které vám pomohou se orientovat v typech fotopastí. Na výběr jsou fotopasti v nejlevnějších cenových relacích i dražší přístroje. Chcete-li mít skutečně kvalitní fotopast, pořiďte si přístroj opatřený tzv. GSM modulem. Toto zařízení přenáší pořízené fotografie buď do mobilního telefonu, nebo na emailovou adresu ve vašem počítači. Takováto fotopast na ochranu majetku je ideální v tom, že můžete okamžitě reagovat a informovat třeba policii nebo bezpečnostní agenturu. Dražší fotopasti mají také další přednost, kterou je silnější neviditelné přisvícení, takže dosvítí dál a fotografie jsou tak mnohem jasnější. To je důležité při identifikace zloděje, neboť fotografie může sloužit jako důkazní materiál při vyšetřování.