Fotopast dokáže zaznamenat krásu přírody tak, jak byste to nedokázali

Fotografové z celého světa se předhánějí v tom, kdo udělá unikátnější a náročnější snímek. Mezi nejžádanější snímky patří fotografie zvířat v divoké přírodě. V případě divokých, plachých a vzácných zvířat je to často nadlidský úkol.

Asi jen těžko si dokážete představit, že čekáte celé dny na jednom místě, abyste si vyčkali na ten správný moment. Vy to možná nesvedete, ale fotopast ano. Jejich účelem je vyčkávat, a to klidně i celý rok, než se do jejich blízkosti dostane živý tvor. Následně fotopast bleskurychle zareaguje a ve zlomku sekundy pořídí snímek ve vysokém rozlišení. Dokáže však pořizovat i videozáznamy.

Moderní fotopasti BUNATY a Browning

Mezi nejlepší fotopasti na trhu patří značky BUNATY a Browning, nejlepší však ještě neznamená, že by byly finančně nedostupné, ve specializovaném eshopu je můžete pořídit za příjemné ceny. Tyto fotopasti se nachází ve vysoce odolném maskovaném pouzdře, které v přírodě jen tak někdo nepostřehne. Nejčastěji se připevňují na strom, ale lze využít i jiné objekty. Nastavíte si prostor, který budou zaznamenávat. Nikdy se nestane, že by jim něco uniklo, jejich snímače jsou extrémně citlivé a tak pořizují fotografie i v noci.

Pořízené snímky se ukládají na paměťovou kartu a vy si je následně můžete prohlédnout na počítači nebo na tabletu. Každá fotopast je také vybavena displejem, takže si můžete vše přehrávat na samotné fotopasti. K dispozici jsou i fotopasti s GSM modulem. Výhoda spočívá v tom, že se vám mohou pořízené snímky odesílat rovnou na telefon jako MMS zprávy.

Vy tak budete mít okamžitý přehled o tom, kdo se v daném prostoru pohybuje. Tato možnost je oblíbená zejména tehdy, pokud se fotopast používá jako bezpečnostní prvek ke střežení nemovitosti. Může tak chránit vaše bezpečí a vy budete neustále vědět, kdo se pohybuje na vašem pozemku.