Dodávky za hubičku? Poradíme vám, kde je seženete

Neobejdete se ve svém podnikání bez dodávky či jiného užitkového vozu? Na Vanscentre.com je pořídíte doslova za hubičku!
Ceny, za něž si můžete na vanscentre.com vybavit svůj vozový park, skutečně jsou více než přívětivé. Oříškem už však může být vybrat vhodný model, jenž bude maximálně vyhovovat vašim požadavkům. Nabídka trhu je totiž velmi bohatá, a i profesionálové se v ní trošku ztrácejí. Pojďme si tedy ujasnit, jaké jsou hlavní rozdíly jednotlivých typů užitkových vozů. 

Druhy užitkových vozů

Užitkové vozy primárně slouží pro přepravu zboží a materiálu (pickupy, furgony) i osob (dodávky, vany a minibusy). Jako takové se dělí do dvou kategorií, a to do 3, 5 tun (lehká užitková vozidla) a nad 3,5 tun (těžká užitková vozidla). Při výběru konkrétního typu užitkového vozidla je třeba vzít v potaz několik faktorů. V první řadě vycházejte z jeho primárního účelu, tedy charakteru převáženého sortimentu. 

Dodávky, minibusy a mikrobusy

Největší popularitě se v tomto segmentu těší dodávky, které využijete jak k přepravě zboží, tak i osob. Pro tento účel už ovšem musí být přizpůsobené. Jde-li vám však především o přepravu osob, ještě lépe využijete minibus nebo mikrobus. 

Přeprava zboží a materiálu

Je-li v hledáčku vašeho zájmu vozidlo vhodné pro transport zboží, opět musíte specifikovat jeho charakter. Zatímco valníky a sklápěče využijete při přepravě nízkoobjemového stavebního materiálu a dřeva, pro převoz zahradní techniky a nářadí dobře využijete pickupy, ať již uzavřené, nebo s plachtou. K tomuto účelu slouží také přívěsy. Jiný přístup vyžaduje převoz zboží citlivého charakteru, jako je elektronika. Zde doporučujeme zaměřit se na dodávky, vany a skříně. Transport potravin se často neobejde bez vozu chladírenského či mrazáku. 

Užitkový vůz vybírejte pečlivě

Při výběru konkrétního modelu je však na místě přihlédnout i k jiným parametrům, jako jsou například četnost jeho vytížení, nosnost přepravovaného materiálu, vzdálenosti, jaké bude překonávat, ale i charakter silnic, po nichž bude jezdit. 

Poraďte se! 

Nejlépe ale uděláte, když se poradíte s odborníky třeba přímo z Vanscentre, kteří se na prodej užitkových vozů specializují. Ti vám nabídnou nejenom typ užitkového vozidla, ale doporučí i konkrétní model. Za velmi slušnou cenu nutno podotknout. Uzavřená dodávka Iveco Daily s rokem výroby 2000 a s necelými pěti sty tisíci najetými kilometry může být vaše za 55 tisíc korun! Ještě váháte?