Chcete plot, který nikdo jen tak jednoduše nepřekoná?

Plot jen jene estetickou záležitostí, ale především tou nejdůležitější možností, jak můžete ochránit svůj pozemek před nevítanými hosty. V tom nejhorším navíc právě plot dává vašemu počínání jakékoliv důvody k tomu, abyste chránili svůj pozemek.

 Od právních, přes estetické, až po bezpečnostní důvody je tak plot nepostradatelnou věcí. Jak ale udělat takový plot, přes který se vám někdo jednoduše neprostřihá, jako u klasického pletiva? To vám poradíme v rámci dnešního článku!

Kvalitní plot začíná od dobrých základů

Jakmile budete betonovat plot jako takový, tak určitě zvažte, jestli nechcete zakomponovat podhrabové desky. Jedná se o jednoduché desky podobné obrubníku, které rozhodně zkomplikují zvířatům i zlodějům snahy o podkopání plotu. Cena podhrabové desky je poměrně dost malá, takže se nejedná ani o výrazně vyšší investici, která by vystřelila cenu plotu do výšin. Mimo toho není potřeba nutně desky betonovat, ačkoliv je to doporučeno.

Používejte kvalitní hranaté sloupky

Další slabinou, kterou má většina polí, jsou drobné kulaté sloupky. Čím širší a pevnější sloupky jsou, tím obtížnější je jakákoliv snaha se přes ně dostat. Důležité je především myslet na to, že je potřeba sloupky kvalitně zabetonovat, aby nebylo jednoduché je z mokré zeminy vyvrátit. Oproti klasickým kulatým sloupkům, jsou nosníky plotových polí výrazně obtížnějšími výzvami pro kohokoliv, kdo by se chtěl přes plot dostat. Mají přímo úchyty na jednotlivá plotová pole, a díky tomu, že jsou větší a hranaté se také špatně zachytávají při pozdější manipulaci. Navíc mají díky větší základně lepší stabilitu při samotné výstavbě plotu jako takového.Vyměňte pletiva za svařované panely

Svařované panely jsou druh výplně, která je výrazně pevnější a odolnější, než jsou jinak klasická pletiva. Rozdíl je tedy už jen v tom, jak obtížné je, dostat se přes jejich dráty. Mnohé druhy se dokonce vyrábějí s dutým drátem, aby bylo mnohem obtížnější, jakkoliv přeříznout drát jako takový. Cena za svařované panely je o něco větší než za pletivo. Ostatně taky i materiál, který se používá, je mnohem dražší a kvalitnější než u jednoduchého drátěného plotu.