5 důvodů, proč mít doma masivní postel

Dřevo je stále více oblíbeným materiálem v domácnosti. V pokojích prarodičů, člověk neuvidí nic jiného než poctivý dřevěný nábytek. Proč je právě ten tak oblíbený?

Ukážeme vám 5 důvodů, proč si vybrat právě postel z masivu.

1.Kvalita postele z masivu

Postel masiv je vhodná do ložnice i do dětského pokoje. Materiál ze kterého se taková postel vyrábí je dřevo, se kterým se pravidelně setkáváme. K výrobě dřevěných postelí se nejčastěji používá borovice, buk či dub. Každé jedno z nich je výjimečné ať už pro svoji tvrdost, odolnost vůči poškození, vůni nebo nezaměnitelnou kresbu. Dřevo je kvalitní materiál, který vydrží léta. Je proto velmi oblíbené také do dětských pokojů, kde vytvoří hygienicky čisté a zdravotně nezávadné prostředí.

2.Snadná údržba

Dřevo nevyžaduje náročnou údržbu, ale zároveň je třeba být zodpovědní při tom, kde bude umístěno. Masivní postel neumisťujte poblíž tepelných zdrojů, oken, radiátorů, které by mohly poškodit strukturu dřeva. Rovněž byste ji neměli vystavovat slunečnímu záření. U masivního nábytku by se měl také brát ohled na vlhkost v domě, která by měla mít rovnoměrnou úroveň. Co se týče údržby masivní postele, stačí, když ji budete pravidelně čistit suchým hadříkem.

3.Originální kresba a vůně dřeva

Dřevo je materiál, který nikdy neomrzí vůní ani designem. Masivní postel můžete vložit do klasického, moderního, rustikálního i skandinávského stylu. V každém z těchto interiérů bude vypadat originálně a dobře. Dřevo je výjimečné svojí kresbou, která se tvoří nikoli pomocí lidských rukou. Proto při nákupu takového nábytku můžete narazit na nádherné obrazce, které se vám budou nabízet. Mezi další top výhody patří nezaměnitelná vůně, která přinese přírodní atmosféru do každého interiéru.

4.Přizpůsobení postele požadavkům zákazníka

I dřevo se umí přizpůsobit jakýmkoli potřebám a požadavkům. Pokud hledáte postel s úložným prostorem, na internetu jich naleznete mnoho. Na své si přijdou i fanoušci čalouněných postelí, které vypadají dobře v každém interiéru. Existují vysoké a nízké postele z masivu, které jsou vhodné pro seniory i mladé lidi. Dřevěné postele s baldachýnem jsou hitem, kteří neztrácí svou popularitu. Jednoduše, ne vy se přizpůsobíte dřevu, ale dřevo se přizpůsobí vám a vašemu prostředí.

5.Kvalita, kterou vaše tělo ocení

Dokonalou kombinací do ložnice je masivní postel a kvalitní matrace, která vytvoří perfektní místo pro zrelaxování těla. Nejen postel, ale i matrace jsou důležitým a poctivým rozhodnutím, které by měl každý udělat před nastěhováním do ložnice. Kombinace těchto dvou prvků zajistí tělu a mysli komfort a pohodlí o kterém snilo.