Vybavení dílny: na co bychom rozhodně neměli zapomenout

Každý správný kutil ví, které součásti si do své dílny budou přát zahrnout. Pokud ale máte volný prostor a máte zařídit všechno najednou, je dobré si uvědomit, co všechno budete potřebovat. Dílny, to totiž nejsou jen jednotlivé nástroje, ale také nábytek, který bude usnadňovat práci. Co všechno byste měli najít ve správné dílně?

Boxy na nářadí

To, jaké nářadí ve své dílně budete mít, závisí do určité míry také na tom, jaké činnosti budete provádět. Šroubováky, kladiva, svinovací metry, stranové klíče, kleště, zalamovací nože, gola sada či aku vrtačka jsou povinnou výbavou každého kutila. Všechno toto nářadí je ale zapotřebí někam umístit. Za tímto účelem si pořiďte box na nářadí, ve kterém budete mít všechno nářadí uspořádané podle svých preferencí.

Truhly a boxy

Dřevěné, plastové nebo kovové truhly se mohou také hodit pro uskladnění například kapalin, jako jsou motorové oleje, ředidla apod. Menší krabice a boxy se budou hodit zase na uskladnění takových drobností, jako jsou šrouby, hřebíky, vruty a matice.

Rudl

Na přemístění těžkých materiálů slouží rudle. Manipulace je tak velice jednoduchá a hlavně tyto rudle nezaberou moc místa. Použití je univerzální.

Dílenský ponk

Srdcem celé dílny je ale správně vybavený ponk. Ten bude obsahovat po stranách spoustu zásuvek, které se hodí pro různé drobné nástroje či nářadí, které chcete mít po ruce. Důležité je, aby pracovní plocha ponku byla dobře osvětlená, takže jeho umístění můžete volit na základě toho, kde máte možnost jej osvítit.

Regály

Regály jsou skvělým způsobem, jak můžete zorganizovat nejrůznějších předměty a potřeby ve své dílně. A to přehledně, takže odpadne nutnost je hledat. Regály jsou skvělým pomocníkem, je ale potřeba myslet na to, že mají určitou nosnost, kterou není vhodné překračovat. Policové regály je zapotřebí dobře ukotvit, aby nehrozilo jejich převrhnutí. Starejte se také o to, abyste police regálů vyvážili rovnoměrně.

Skříňka na nářadí

Pokud vám zbude místo, můžete do dílny umístit také skříňku na nářadí – a to klidně i závěsnou.