Predátor, který uloví ty nejlepší snímky, nikdy není vidět

Pokud rádi fotíte, tak jistě sami dobře víte, jak je těžké pořídit snímky divokých zvířat. Pokud se jedná o vzácná zvířata, tak je čekání na ideální fotku často neúspěšné. Naštěstí existuje vynález, který již mnoho let usnadňuje práci přírodovědcům, fotografům, lovcům, myslivcům, ale i ochráncům přírody po celém světě.

Jde o fotopast. První fotopasti byly velmi primitivní, jejich účelem bylo vždy zaznamenat zvíře nebo člověka v momentě, kdy prochází kolem fotopasti. S postupem času a rozvojem technologií se fotopasti stále zdokonalovaly. Dnes už se jedná o technologický skvost, který se používá i pro špionáž a ochranu pozemku.

Neuvěřitelné fotopasti

bunaty krabice 3(2)Současné fotopasti dokáží ohromit všemi parametry. Jsou maskované v odolném kovovém pouzdře, které po umístění na strom nikdo jen tak nezaznamená, obzvláště ne zvířata. Fotopast je stvořená pro pobyt venku a vydrží tam nonstop po celý rok. Fotopast funguje nepřetržitě a je vybavena vysoce citlivými senzory, které zaznamenají jakýkoliv pohyb. Jakmile se dostane zvíře do oblasti, jakou fotopast sleduje, tak fotopast začne okamžitě fotit nebo nahrávat videozáznam.

Jedná se o záznamy ve velmi vysokém rozlišení, které obstarává dokonalá optika. Všechny snímky i videa se ukládají na kartu a majitel fotopasti si je může prohlédnout na jakémkoliv zařízení, které s kartou spolupracuje (počítač, tablet, televize, telefon..) nebo i na samotné fotopasti. Fotopasti disponují displejem, kde si pořízené snímky můžete prohlížet. Fotopast nemá kabely, a proto ji můžete umístit naprosto kdekoliv, kde bude samostatně fungovat, vy ji jen čas od času navštívíte, abyste si prohlédli vše, co fotopast zaznamenala. Mezi nejlepší fotopasti, v poměru cena:kvalita, se řadí zejména značky BUNATY, Browning a Acorn.