Pískování systémem TORBO: Je libo vyčistit fasádu – třeba i od graffiti?

Nic není tak špinavé, aby to nebylo možné vyčistit. Dokonce ani fasáda vašeho domu, která už dávno nevypadá jako bezprostředně po aplikaci nátěru. A je dobře, že se o čištění zajímáte, protože jedině tak zajistíte, aby fasáda plnila svou funkci a nedošlo k výraznému zkrácení celkové životnosti.

Spousta majitelů nemovitostí neudržuje fasádu domů v dobrém stavu. Investici do čištění považují za zbytečnou, ale pak zoufají, když je rozsáhlé opravy stojí mnohem více peněz. Podle odborníků je vhodné provádět odstranění nečistot alespoň jednou za 5 až 8 let. V případě zatepleného domu ideálně ještě o něco častěji. V praxi samozřejmě záleží na stupni znečištění. Někdy je vhodné povrch vyčistit podstatně dříve než v uvedeném intervalu.

A jak fasádu vyčistit? Můžete se chopit vhodně zvolených čisticích prostředků, postavit lešení a pustit se do drhnutí. Anebo se obrátit na profesionály, kteří mají k dispozici moderní techniku a poradí si se všemi nečistotami – dokonce i s graffiti.

K nejefektivnějším metodám čištění povrchů (tzn. nejen fasád) patří tryskání pískem neboli pískování systémem TORBO.

Pískování není nic jiného než tryskání abraziva (směs písku a vody) rychlostí až 300 m/s a pod tlakem 7 bar na znečištěnou plochu. Oproti podobným metodám má několik podstatných výhod. Elektronické nastavení poměru abraziva umožňuje pracovat za minimálního víření prachu, což je žádoucí především v místech se zvýšeným pohybem osob.

K dalším výhodám patří mobilita. Přístroj může pracovat nezávisle na zdrojích elektřiny a vody.

A protože fotografie vypovídají za tisíce slov, podívejte se na realizované zakázky techniků z AXIOM REAL – firmy, která patří ke špičce v oblasti čištění povrchů. Okamžitě pochopíte, proč je mobilní tryskání tak žádané.