Neschovávejte ušetřené peníze doma. Raději je investujte do zlata

Řada lidí dělá chybu v tom, že sice poctivě střádá, ale uspořené peníze si nechává doma někde pod polštářem, v lepším případě v trezoru. Jenže tímto způsobem vlastně nevědomky chudnete, neboť peníze vlivem inflace ztrácejí na své reálné hodnotě. Ani vložení na běžný bankovní účet nepomůže, úroky rozhodně nemohou pokrýt vyšší míru inflace, která se u nás začíná právě nyní objevovat a je dosti značným strašákem dle řady odborníků. Co tedy dělat? Výhodným řešením je nákup investičního zlata.

Zlato nepodléhá inflaci, peníze ano

Jestliže si namísto peněz do trezoru schováte zlato ve formě investičních cihliček, potažmo sběratelských zlatých mincí, jež mají patřičné ověření a certifikát o pravosti, nemusíte se bát, že o investované prostředky přijdete. Zlato totiž neohrozí inflace, jeho hodnota je velmi stabilní, rok od roku spíše roste. To souvisí například s jeho omezenými světovými zásobami, zvyšující se poptávkou, ale v případě zlatých mincí také originalitou a limitovanými edicemi, díky čemuž se mince logicky stávají v průběhu času cennějšími.

Výhody nákupu zlata oproti investicím do nemovitostí

V současnosti se investiční zlato vyplatí minimálně ještě z jednoho důvodu. Zatímco kupříkladu při nákupu nějaké nemovitosti, což je jinak rovněž velmi dobré investiční řešení, musíte počítat s platbou DPH, zlato v podobě mincí a cihliček s certifikací je od této platby osvobozeno. Díky tomu se stává ještě atraktivnější komoditou. Navíc je velmi dostupné, zlato si jako investici mohou zvolit i ti z vás, kteří nemají našetřené zrovna miliony korun a jejich úspory jsou spíše v desítkách, maximálně stovkách tisíců korun. Ostatně nejlevnější zlaté slitky se dají koupit už od pár tisíc, mají totiž hmotnost od 1 gramu.

Zajímavou příležitostí je nákup u významného českého dovozce a prodejce, který sídlí v pražském Obecním domě. Zde či prostřednictvím jeho webu zlate-mince.cz si můžete snadno koupit zlato v různých hmotnostech, tvarech a cenových relacích tak, jak vám bude vyhovovat.