Minibagr, nebo minirypadlo? Co je pro vás lepší?

Každý, kdo má dům, jistě ví, že je občas zapotřebí udělat složitější práce stavební, zahradnické a jiné. Můžete oslovit profesionály, jenže čekací doba na řemeslníky je dlouhá, a navíc, díky jejich nedostatku, nejsou nejlevnější. Mnoho věcí si přece můžete zařídit sami.

Pořiďte si minibagr a minirypadlo

Asi se vám zdá přehnané uvažovat o koupi minibagru nebo minirypadla, když nemáte znalosti ze sféry stavební či jinak řemeslné. Nejedná se ovšem o velké stroje. Menší formy těchto pomocníků jsou skladné a snadno ovladatelné, protože se počítá s tím, že je budou užívat i tzv. neprofesionálové. Proč by se měly hodit právě vám? Vezměte si, kolikrát jste potřebovali někde vykopat díru. Na zasazení stromků, kvůli opravě potrubí, budete si stavět menší přístřešek a budete muset vyhloubit základy. Na řemeslníka můžete čekat dlouho, především na kvalitního. A ten díky vysoké poptávce bude stát spoustu peněz. Nevyplatí se vám kvůli takové maličkosti stroj, s nímž vám to půjde lépe než vykopat i malou díru lopatou? Vyplatí. Ale který? Minibagr, či minirypadlo?

Minibagry, nebo minirypadla?

Jaký je rozdíl mezi minibagrem a minirypadlem? Na internetu najdete mnoho názorů, většinou si lidé myslí, že jde o jedno a to samé. Částečně se jedná o pravdu. Vezmeme-li v potaz klasické stroje, tak rypadla jsou podskupinou bagrů. Na přední části mají nakládací lopatu, na zadní části podkopové zařízení, což je klasická součást bagru. Ten disponuje pouze onou lžící. Ve srovnání by se zdálo, že rypadlo je výhodnější, ovšem většinou zase disponuje menším výkonem. Záleží na vás, jaké úkony od stroje požadujete. Na drobnější výkopy na zahradě vám stačí minirypadlo, na složitější se hodí spíšminibagry. Tyto nástroje jsou skladné a jednoduché, takže to s nimi zvládnou i ženy, pod dohledem leccos i děti.