Jakou podlahu zvolit, když s vámi doma bydlí pes nebo kočka?

Sdílíte-li domácnost se zvířecím mazlíčkem, pak jste se již zřejmě smířili s nutností častějšího úklidu. Pokud to není některé z „nahých“ plemen, tak o psí chlupy na podlaze nemáte nouzi. Ale to by se ještě dalo snést – mnohem horší jsou drápky, které si s některými typy podlah nerozumí „ani za mák“. Následující tipy jsme pro vás připravili po konzultaci s libereckými podlaháři z řemeslnického cechu EKOMPLEX.

Pomohou běhouny, drápadla a zastřihávání

V případě, že podlahu máte a nechystáte se ji měnit, můžete dopad kontaktu drápů zmírnit tak, že si pořídíte běhoun určený pro zvířata a drápadla. Zároveň byste neměli podcenit význam pravidelného zastřihávání drápů. Případné vrypy a odřeniny budete muset přebrousit a přelakovat. Lépe jsou na tom chovatelé, kteří si teprve podlahu pořizují, protože mohou zvolit vhodný materiál.

Na nejfrekventovanějších místech se mohou poměrně brzy objevit první škrábance. Psi jsou navíc hravá stvoření a často po podlaze poskakují a různě na povrch podlahy naráží. Podlaháři Liberec připomněli, že další problém může nastat v momentě, kdy zvíře udělá loužičku. V tomto směru jsou na tom nejhůř majitelé plovoucích podlah.

Podlahu vybírejte opatrně

Jak tedy případné problémy zažehnat ještě před tím, než k nim vůbec dojde? Měli byste učinit jistá opatření a zohlednit při zařizování bytu fakt, že ho sdílíte se zvířetem. Obecně platí, že čím tvrdší povrch, tím je šance na poškrábání menší. Samozřejmě se nemusí jednat pouze o dlažbu – odolné může být i kvalitní a tvrdé dřevo. Naopak se raději vyhněte laminu, protože je kluzké a pro zvířata nevyhovující. Ještě horší jsou koberce, protože se v nich zadržují nečistoty a zápach.

Dobrou volbou může být také vinylová podlaha a PVC plovoucí podlahy Liberec. K výhodám patří snadná údržba, odolnost a cenová dostupnost. A narazíte i na varianty s antistatickým a protiskluzovým povrchem.