Jaké stínění vybrat do kuchyně a jídelny?

Kuchyň a jídelna patří mezi místnosti, kde trávíme velké množství času. Z tohoto důvodu jde tak o místnosti, které je třeba vhodně zastínit, aby byl pobyt v kuchyni či jídelně příjemný. A jaký typ stínění je vhodné do kuchyně a jídelny zvolit?

Podle čeho vybírat stínění do kuchyně?

Jedním z hlavních důvodů, proč je třeba zastínit kuchyň, je ochrana před sluncem. Je důležité, aby do kuchyně nepronikaly ostré sluneční paprsky, které mají vliv na přehřívání místnosti. Při výběru vhodného stínění tak je třeba vzít v úvahu, na jakou světovou stranu jsou okna umístěna. Jelikož stínění může působit i jako tepelná izolace. Dále je důležité vzít v úvahu, do jaké míry je potřeba v kuchyni zajistit soukromí a zabránit pohledům zvenčí. Opomenout také nelze údržbu stínění, která by měla být co nejsnadnější.

Vhodné stínění do kuchyně a jídelny

Vzhledem k široké nabídce stínící techniky na dnešním českém trhu, lze vybrat do kuchyně či jídelny hned několik druhů stínící techniky.

  • Horizontální žaluzie

Jako jeden z velice vhodných druhů stínící techniky lze považovat horizontální žaluzie, Horizontální žaluzie se řadí mezi velice oblíbený a hojně využívaný typ stínění, jež poskytne dostatek soukromí. Nespornou výhodou je také jejich příznivá cena.

  • Roletky den a noc

Do kuchyně se dále hodí roletky den noc, které budou v kuchyni působit jako skvělý doplněk a navíc poskytnou dostatek soukromí. Roletky den a noc také nabízejí snadnou regulaci světla a pruhy látek jsou snadno čistitelné.

  • Látkové žaluzie

Do kuchyně můžete vybrat také látkové žaluzie, které jsou velice moderní a zajistí soukromí před zvědavými sousedy, kteří již nebudou mít možnost vás sledovat při vaření jako v nějaké kuchařské soutěži.

  • Vertikální žaluzie

Vhodnou stínící technikou do kuchyně budou i vertikální žaluzie, které každý zná především z kancelářských prostorů. Ne nadarmo našly své pevné místo v kancelářích, jelikož vynikají elegancí, snadnou údržbou i možností zajistit si dostatek soukromí. Do kuchyně jsou tak skvělou volbou.

  • Látkové žaluzie plisé

Nakonec lze zvolit látkové žaluzie plisé, které v sobě skrývají jedinečný design i praktičnost. Díky tomu vytvoří z kuchyně či jídelny elegantní kout, což bude obdivovat i vaše návštěva. Látkové žaluzie plisé jsou mimo jiné charakteristické snadnou údržbou, která nevyžaduje žádné speciální zacházení. Žaluzie plisé lze snadno vyčistit vlhkým hadříkem či pomocí vysavače.

Kde si stínění do kuchyně či jídelny pořídit?

Konkrétní volba stínící techniky do kuchyně a jídelny bude především ve vaší vlastní režii. Rozhodnout se můžete klidně i na základě svého estetického cítění. Důležité je, aby stínící technika skvěle zapadla do celkového interiéru a vykouzlila z kuchyně elegantní místo nejen pro vaření, ale i pro vaše návštěvy. Široký sortiment vnitřního stínění můžete najít u společnosti Svět stínění s. r. o.