Hliníková okna stojí za pozornost

Hliníková okna v posledních letech stojí poněkud stranou pozornosti, která je věnována oknům plastovým. Byla by však škoda se jim vyhýbat, neboť moderní technologie učinily z hliníkových oken velmi dobré řešení do mnoha velmi rozmanitých projektů, které kladou vysoké nároky na užitné vlastnosti i design. Čím jsou tedy současná hliníková okna charakteristická a kde je lze použít?

Důležité vlastnosti a parametry hliníkových oken

Na první pohled by se mohlo zdát, že hliníková okna jsou příliš subtilní, a tudíž málo pevná a odolná. Přitom je tomu úplně naopak! Hliníková okna se vyznačují velmi dobrou pevností a také mimořádnou odolností vůči nepříznivým klimatickým podmínkám. Tato odolnost je rovněž dobrým předpokladem pro výrobu oken ve velkých nebo nestandardních rozměrech, s ohledem na konkrétní požadavky. Ani v takovém případě totiž nedochází k deformaci rámů. Výhodou z pohledu stavebního je poměrně nízká hmotnost a zátěž konstrukce dané budovy. Proto se s nimi velmi často setkáme u kancelářských budov nebo komerčních objektů.

Elegantní vzhled hliníkových oken a dveří je předurčuje k použití v rámci moderní architektury. Dokonale splynou s celkovou konstrukcí a dalšími prvky, aniž by působily rušivým dojmem. Tomu napomáhá i značná variabilita povrchové úpravy, konkrétně dlouhotrvající práškové lakování, laminování fóliemi s příjemným dřevěným dekorem či obvyklé barevné tónování.

Profesionální služby a kvalitní hliníková okna

Chcete se dozvědět více o moderních hliníkových oknech v Opavě a jejím blízkém okolí? Na tomto poli už mnoho let působí společnost Triogas, která se však neomezuje pouze na tento region a kvalitní hliníková okna ve Vsetíně. Rovněž provádí odbornou instalaci hliníkových oken a dveří a v případě potřeby také profesionální servis.