Biokosmetika dělá dobře vám i životnímu prostředí. Kde ji nakupovat?

Nejspíše vám je jasné, že celá řada velkých kosmetických firem nehraje zrovna fér. Bavíme se o ohromném zatěžování životního prostředí, testování produktů na zvířatech a používání nepříliš bezpečné chemie. Právě proto se všichni zastánci udržitelného životního stylu zaměřují na alternativní kosmetiku. Jakou?

Podpořte místní producenty

Nejlepší volbou jsou rozhodně 100% BIO produkty od lokálních firem. Vybírejte si však pouze takové, které obsahují jen byliny, přírodní esence a oleje. Vyhýbejte se plnidlům, éčkům, chemickým látkám a dalším vyloženým nesmyslům. Právě tyto látky znečišťují planetu, poškozují vaši pleť a způsobují alergické reakce.

Kde na vás čeká zodpovědná kosmetika? Dobrým příkladem je populární vsetínský obchůdek Ekokočka. Na několika málo metrech čtverečních plochy najdete stovky zajímavých produktů od lokálních firem.

V mžiku si můžete koupit oleje, mastičky, krémy i nejrůznější séra. Stejně tak v daném obchůdku naleznete parfémy, deodoranty, tělová mléka, mýdla, barvy na vlasy, štětce, vonné svíčky, hygienické potřeby, a dokonce i ověřené doplňky stravy s obsahem organických vitamínů i minerálů.

Majitelka Ekokočky spolupracuje pouze s poctivými českými dodavateli. Všechny druhy zboží pečlivě kontroluje a zkouší. Až poté je položí do regálů, abyste si je mohli pořídit. Moc ráda vám vysvětlí, k čemu jaký produkt slouží. Stejně tak navrhne ideální kosmetiku pro konkrétní účely (mastná/suchá pleť, lámavé vlasy, svědění…).

Můžete objednávat i online

Ne všichni bydlí v okolí Vsetína, aby si mohli dovolit navštívit zmíněný obchod. Přesně pro takové jedince je tu přehledný e-shop, v němž nakoupíte úplně vše, co byste jinak našli v regálech Ekokočky. Stačí kliknout na webové stránky pod odkazem v první půlce článku.