Vybíráme nábytek do nového obýváku. S čím začít?

Jednou za čas je dobré udělat nějakou zásadní změnu, abychom se vyhnuli frustraci ze stereotypu. Může se týkat práce, školy, vzhledu, anebo třeba bydlení. Člověk by ani neřekl, jak může změna prostředí pozitivně ovlivnit jeho psychiku. My se v následujícím článku zaměříme na to, jak změnit design naše obývacího pokoje, aby se nám v něm lépe relaxovalo a byl skutečně příjemnou společenskou místností.

Když změnu, tak od základu

Nebojme se vyhodit nebo darovat starý nábytek. Aby mělo naše nové bydlení opravdu jiskru, musíme začít u dominantních kousků v našem pokoji. Tím v obýváku bývá bezesporu sedačka. Je na čase pořídit si takovou, která bude nejen pohodlná a prostorná, ale hlavně „oku lahodící“. Barvu sedačky volme spíše neutrální, lépe ji pak zkombinujeme s ostatním nábytkem, výmalbou a podlahou pokoje. Pokud jsme ale silní v kramflecích a chceme, aby to bylo patrné i z našeho obýváku, můžeme vybrat sedačku výrazné barvy, jako je třeba rudá nebo modrá. V takovém případě ale nesmíme zapomenout přizpůsobit barvu zbývajícího nábytku, která by měla být spíše světlá a přírodní. Materiál sedačky vybírejme takový, který se dá snadno udržovat.

Sbohem stará obývací stěno!

Jestli je v našem obýváku dominantou obývací stěna z roku raz dva, pryč s ní! Chceme, abychom v místnosti mohli dýchat, aby působila prostorně a nebyla přeplácaná. Dnes se dá pořídit levný a kvalitní nábytek, který hravě a vkusně nahradí tyto prastaré úložné prostory. Čím více místa v pokoji získáme, tím lépe se v něm budeme cítit. Když přijede na návštěvu rodina nebo přátelé, nebudeme se na sebe mačkat jako sardinky. Místo obývací stěny pořiďme sektorový nábytek, který vypadá nejen moderně, ale hlavně se dá v pokoji rozmístit tak, aby nepřekážel a zároveň plnil svou funkci.