Na kolik vás vyjde stavební rozváděč?

Stavební rozváděč je potřeba zapojit co nejdříve. Proto vám v tomto článku přinášíme potřebné informace, které by vás před jeho instalací mohly zajímat.

Rozváděče jsou nezbytnou součástí každé nemovitosti. To samé ale platí i o stavebních rozváděčích, bez kterých by se stavba dala jen těžko zrealizovat. V následujících řádcích vám proto prozradíme, na co byste se před koupí měli připravit a na kolik vás vlastně tato vychytávka vyjde.

Co je vlastně potřeba?

Každá stavba je unikátní. Pokud si tedy na stavbu vašeho domu sjednáte profesionální firmu, počítejte s tím, že vás nejprve budou čekat nutné přípravy před samotnou stavbou. A mezi ně patří i příprava stavebního rozváděče. Ten je potřeba vybudovat co nejdříve a pokud možno spojit rovnou s elektroměrem, aby byla usnadněná orientace o spálené elektřině.

Stavební rozváděče je přitom možné vyřešit různými způsoby. Někdo je instaluje přímo do oplocení, někdo jiný zvolí raději jiné řešení. To, kam rozváděč umístíte, vlastně není tak důležité. Důležitější je, jaký stavební rozváděč na základě vašeho rozhodnutí vlastně pořídit.

Kolik to bude stát?

Nejčastější a zřejmě nejlepší volbou je plastový pilíř. Ten je totiž vyroben z odolného materiálu, který váš rozváděč ochrání i proti nepříznivému počasů. Investice do samotného rozváděče přitom není tak vysoká. Počítat ale musíte i s dalšími náklady, mezi které je nutné započítat například dodatečnou práci při instalaci. Jde především o zhutnění a obsypání zeminou, aby v nedošlo k nechtěným problémům.

Cena tedy závisí na tom, kolik práce vlastně odvedete sami a kolik někdo jiný. Počítejte ale s tím, že se v obou případech budete pohybovat zhruba kolem deseti tisíc korun. V některých případech se můžete dostat i k dvaceti tisícům, pokud si na práci objednáte externí sílu.